Vrata na klíč – posuvná vrata

Posuvná vrata na klíč – výhody

Tento typ vrat na klíč není zatím tolik rozšířen, je stále spíše novinkou na našem trhu, a to i přes své nesporné klady. Je stejně jako ostatní modely velmi univerzálním typem, hodí se do téměř všech garážových otvorů a to včetně dvojgaráží. Pyšní se dlouhou životností a kvalitou materiálů. Principielně fungují na bázi sekčních vrat, ovšem s tím rozdílem, že se neotevírají nahoru, nýbrž do boku. Tímto způsobem se zcela liší od všech ostatních druhů vrat na klíč a získávají unikátní místo na trhu. Posuvná vrata na klíč jsou tvořena lamelami, podobně jako rolovací vrata. Zabírají místo pouze podél stěny a je možno je jen částečně pootevřít, tak aby mohl projít člověk nebo jen projet kolo. Díky této vlastnosti se dají posuvná vrata na klíč používat jako hlavní vstup do domu. To je bezpochyby jejich hlavní výhodou. Díky své kompaktnosti neubírají místo v garáži ani venku před ní. Nikterak neomezují ani šířku vjezdu pro auto. Tak jako u vrat výklopných je možné doinstalovat elektrické otvírání až dodatečně, což samozřejmě znamená, že se posuvná vrata na klíč dají otevírat i při výpadku elektrického proudu stejně jako je tomu u vrat výklopných nebo sekčních a to navíc s jedinečnou lehkostí a s vynaložením minimálního úsilí. Z bezpečnostního hlediska bývají tato vrata na klíč zajištěna pojistkou proti skřípnutí prstů, což jistě ocení zejména rodiče. Chod posuvných vrat je mimořádně tichý a bezpečný. Posuvná vrata na klíč se dají pořídit v širokém spektru vzorů a barev, tak aby co nejpřesněji vyhovovaly představám zákazníka.

Posuvná vrata – nevýhody

Pro namontování posuvných vrat je však zapotřebí nadpraží a pro někoho nemusí být vizuálně příjemné mít celou konstrukci pojezdu uvnitř garáže. Z hlediska izolačních vlastností si posuvná vrata na klíč nestojí úplně nejlépe, ale ani úplně nejhůře. Můžeme jim vytknout zhoršenou termoizolaci v přechodu mezi vraty a podlahou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vrata na klíč – obsah:

Vrata na klíč nabízí:

Vrata na klíč

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Doporučujeme: