Vrata na klíč – rolovací vrata

Rolovací vrata na klíč – výhody

Rolovací vrata na klíč jsou jednoznačně variantou vrat, která nejvíce spoří místo v garáži. Rolovací vrata se skládají podobně jako sekční vrata na klíč z menších částí poskládaných k sobě. V tomto případě se však jedná o kusy mnohem menší, než u sekčních vrat. Jednotlivé části bývají asi jen osm centimetrů vysoké. Rolovací vrata na klíč jsou obvykle vyrobena z hliníku, proto nerezaví. Jsou vhodná naprosto pro jakýkoli typ garážového otvoru, neboť se vyrábějí přesně na míru. Nejsou ale příliš vhodná pro dvojgaráže. Pokud jmenujeme výhody rolovacích vrat na klíč, pak musíme zmínit jejich univerzálnost. Není pro ně zapotřebí žádných stavebních úprav, ať už je montujeme před, do nebo za stavební otvor. Všechny tyto varianty jsou možné. Nezabírají žádné místo na chodníku před garáží, stejně jako nezabírají prakticky žádné místo uvnitř garáže. Navíc nijak nezužují vjezd do garáže, nikde nic nezavazí. Mechanismus rolovacích vrat na klíč je jednoduchý.  Nad garážovým otvorem je umístěno zařízení, do kterého se celá vrata srolují, v případě, že se rolovací vrata umisťují do stavebního otvoru je pak toto zařízení přímo v tomto otvoru a nikoli v nadpraží.

Rolovací vrata na klíč – nevýhody

Co se týká izolačních vlastností, tak i rolovací vrata na klíč je možné utěsnit polyuretanem, což je nejlepší varianta izolace. Navíc se dají lamely, kterými jsou vrata na klíč tvořena prosvětlit, tedy použít lamely s průsvitnými okénky. Obecně jsou ale rolovací vrata na klíč typem hůře zaizolovatelným.
Jejich hlavní nevýhodou zůstává nejvyšší pořizovací cena ze všech druhů vrat na klíč. Kvůli nízké tloušťce materiálu nejsou příliš dobře chráněna proti násilnému vniknutí a jsou v porovnání s jinými druhy poněkud hlučnější. Elektrickým pohonem nelze tato vrata na klíč vybavit dodatečně. Ruční ovládání je navíc poněkud obtížné. Trvanlivost těchto vrat na klíč je vzhledem k použitým materiálům o něco nižší než například u vrat výklopných. Další drobnou nevýhodou je ztížená údržba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vrata na klíč – obsah:

Vrata na klíč nabízí:

Vrata na klíč

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Doporučujeme: