Vrata na klíč – sekční vrata

Sekční vrata na klíč – výhody

Sekční vrata na klíč jsou velmi univerzálním typem garážových vrat. Hodí se pro většinu garážových otvorů a jsou vhodná i pro dvojgaráže. Nepotřebuje žádné nadpraží, neboť zajíždí rovnoběžně ke stropu a nepotřebuje žádný prostor venku. Jsou tvořena sekcemi spojenými k sobě tak, aby byla takováto vrata na klíč schopná se ohnout a zajet pod strop. Jedná se obvykle o čtyři sekce o výšce půl metru. Další výhodou sekčních vrat na klíč je jejich trvanlivost. Sekční vrata na klíč se dají otevřít i v případech, kdy nefunguje elektřina, nehrozí tak, že byste se nedostali při výpadku proudu do garáže. Při průjezdu auta otvorem mu nijak nepřekáží ani nezužují prostor pro vjezd.

Tip: Potřebujete ochránit svůj majetek? Řešením jsou ploty na klíč kolem rodinných domů. Nejdostupnější variantou pro vaše oplocení je plot z drátěného pletiva.  Hojně používané je pak poplastované pletivo, které se v dnešní době prodává nejvíce.

Sekční vrata na klíč – izolace

Sekční vrata na klíč byla doposud poněkud horším typem, co se izolace týče. Jednotlivé sekce jsou pohyblivé části, které byl proto problém kvalitně utěsnit. Dříve se těsnění u tohoto typu vrat na klíč řešilo pouhou izolační páskou. Postupně přešli výrobci na těsnění polystyrenem. V dnešní době, kdy energie neustále zdražuje, jsme nuceni věnovat těmto věcem pozornost.
Jaký je tedy nejlepší způsob těsnění u vrat na klíč? Tím nejlepším co se objevuje v nabídkách je izolace polyuretanem, což sice není nejlevnější varianta a pokud se člověk rozhodne šetřit, sáhne možná spíše po vratech na klíč bez izolace nebo se zmiňovaným polystyrenem. Poslední varianta je ale z hlediska izolačních vlastností dlouhodobě výhodná, jednotlivé sekce vrat jsou utěsněny, aby nedocházelo k úniku tepla. U sekčních vrat není těsnění tvořeno zespodu, ale je umístěno přímo ve spodní části vrat, která dosedá na zem.

Sekční vrata na klíč – nevýhody

Sekční vrata jsou obecně po dořešení izolace bezproblémovým typem vrat, jedinými kosmetickými nedostatky, které bychom tak mohli sekčním vratům vytknout je fakt, že vodící dráha vrat je uvnitř garáže viditelná, což by někomu mohlo esteticky vadit, popřípadě u nižších garáží může i lehce překážet.Vrata na klíč – obsah:

Vrata na klíč nabízí:

Vrata na klíč

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Doporučujeme: